Potravinová fólia dokáže zázraky

Volá sa potravinová fólia. Ale čo tá všetko dokáže! Nielen chráni potraviny, aby boli dlhší čas dobre požívateľné, ale chráni aj niektoré časti nášho tela pred vadami krásy.

Žena v spodnej bielizni

Potravinová fólia je dobrým pomocníkom v boji proti celulitíde. Čo je to vlastne celulitída? Kto nevie, čo je to celilutída, je šťastná žena. Pre nás ostatné je celulitída, alebo aj „pomarančová koža“ podľa vzhľadu každodenným bojom. Postihuje najmä podkožnú tukovú vrstvu
stehien, bokov a sedacích partií. Môže sa objaviť aj v dolnej časti brucha. Vznik celulitídy súvisí so zvýšením váhy, s nadbytkom tukového tkaniva a hormonálnymi vplyvmi. Spojivové tkanivo v podkoží, kde sa nachádzajú tukové bunky, je elastické do 35 – 40 rokov, potom ochabuje a pokiaľ chceme mať kožu hladkú aj vo vyššom veku, musíme sa o ňu starať už vo veku mladšom.

Celulitída nie je choroba. Súvisí so štýlom života – nevhodná strava, nedostatok pohybu, tekutín. Začíname tučnieť a zväčšujú sa nám tým tukové bunky.Existuje mnoho spôsobov a rád, ako zabrániť celulitíde. Jedným z prostriedkov sú špeciálne krémy proti celulitíde. Je ich veľa a od rôznych firiem. Vyberieme si ten, ktorý sa nám zdá najvhodnejší. Po kúpeli alebo sprchovaní pleť len ľahko osušíme, nanesieme krém, mlieko alebo gél proti celulitíde a omotáme namazané, postihnuté partie potravinovou fóliou asi na 20 minút.

Tieto špeciálne krémy obsahujú látky, ktoré podporujú odbúravanie tukových buniek, naviac spevňujú pokožku. Potravinová fólia nám zvýši účinok týchto krémov a urýchli postupné odbúravanie celulitídy. Aj vďaka nej sa v lete môžeme smelo promenádovať v plavkách pri vode, bez toho aby sme sa cítili zle medzi toľkými kráskami. Kúra sa musí opakovať 1x týždenne po dlhší čas. Ale vytúžený efekt príde.

Ďalším príkladom, kedy nám potravinová fólia pomôže, sú poškodené vlasy. Podľa dĺžky vlasov si do nich vmasírujeme 1 alebo viac lyžíc oleja. Postupujeme od korienkov až po končeky. Potom vlasy zabalíme do potravinovej fólie a do ručníka. Necháme pôsobiť 2 hodiny a potom vlasy umyjeme šampónom. Poškodené vlasy sa oživia a budú po čase opäť zdravé a krásne.

A čo naše chodidlá? Aj tie môžeme po domácej pedikúre natrieť výživným krémom, omotať potravinovou fóliou, obliecť si bavlnené ponožky a ráno zistíme, aké sú opäť jemné a hladké.

Potravinová fólia nám v kozmetike pomôže dosiahnuť väčší účinok krémov, gélov a iných prostriedkov v starostlivosti o pleť a kožu. Tým zároveň skráti čas potrebný na naše skrášlenie.

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek