Pozrite sa na návrhárov z Central Saint Martins, z ktorých sa môžu stať razom módne hviezdy!

Škola Central Saint Martins je jedným z najvýznamnejších zdrojov „módneho kapitálu“ na svete. Zo školy sa regrutuje mladá návrhárska krv a mnohí absolventi veľmi rýchlo spočinú na špičke módneho priemyslu. Aj tentoraz patrila prehliadka Central Saint Martins na London Fashion Week k tým najzaujímavejším. Nepredstavila iba jednu kolekciu, ale hneď niekoľko kolekcií od mladých návrhárov študujúcich na Central Saint Martins.

Prehliadka Central Saint Martins bola spojená aj s ocenením najlepšej kolekcie. Víťazom L’Oréal Prefessionel Creative Award sa stal Eilish Macintosh, ktorého experimenty s lanami sa na show objavili hneď dvakrát. Prvýkrát v stroho ladené čiernej kolekciu, ktorá silne pripomínala mníšske habity ktorých jedinou ozdobou bolo biele lano s uzlami akoby pripomínajúcimi ruženec. Kto v tom nevidel duchovné symboliku, videl možno hru s makramé, možno symboliku otroctva a možno ešte niečo úplne iné.
Hra s lanami na London Fashion Week od Eilish Macintosh

Hra s lanami na London Fashion Week od Eilish Macintosh

V druhom kreatívnom výlete s lanom bolo prírodné lano vymenené za PVC, rovnako tak ako materiál. Mohutnú PVC šnúrou návrhár obšil dekoračnými švami, uviazal ju okolo členkov. Skromná farebnosť: šedobiela, čierna a okrová dávajú kolekciu decentnosť, kontrastujúcu až s vulgárne odvahou použitých materiálov.
Prírodné konopné lano v druhej sérii modelov Eilish Macintosh

Prírodné konopné lano bolo v druhej sérii modelov Eilish Macintosh vymenený za PVC.

Úžasnú hru s plisé predviedla vo svojej minikolekcii siedmich modelov návrhárka Jaimee McKenna. Až neónovo revúca modrá farba modelov ponúkla úchvatnú hru s tvarom práve dieliky drapérie.

A zoznam skvelých kolekcií stále nekončí. Z rúk Hwan Sung Park vyšla skvostná pánska kolekcia bielych modelov zahalených do jednoduchého priehľadného bieleho vrecovitého plášťa. Myšlienky modelovania strihu odevu pomocou plisé sa chytila aj kolekcia Jessica Fawcett.

Londýn doslova chrlí talenty, ktorí bojujú proti módnej šedi pánskeho šatníku. Elena Crehan je ďalším z nich. Jej kolekcia ponúkla mužom pleteniny akoby spletené z čipiek, peria i kožušín. Čierna, biela a žltá, čo sú jediné v kolekcii použité farby, vytvára nádherné striedme farebné podanie dokonale kontrastujúca s extravagantnosťou celej modelovej rady.


Neónovo modrá sa na prehliadke Central Saint Martins objavila opäť. Tentoraz však v kombinácii s kontrastom čiernej v návrhoch Rachel Hewit. Naberanie, drapéria a veľmi netradičné poňatie strihu sú pre kolekciu charakteristické a spolu s farebnosťou tiež neprehliadnuteľné.

Toma Stenko nie je na prehliadke Central Saint Martins prvýkrát. Tentoraz kolekcia pripomína obľúbené modely Haute Couture návrhárov a značiek. Kombinácia farieb a hra s plasticitou urobili z modelov neprehliadnuteľné kúsky šatníka.

Zdroj obrázkov: London Fashion Week prehliadka Central Saint Martins, Style.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek