Prague Fashion Weekend odštartuje maratón 26 samostatných prehliadok českých návrhárov, zahraničných hostí a luxusných značiek

Po minulovíkendovom bratislavskom Fashion Weekendu, ožije odo dneška módou Pražský hrad! Hradčanské námestie a jeho okolie zaplnia na štyri dni prehliadky a sprievodný program prestížnej módnej akcie, ktorá je obdobou vo svete bežiacich módnych týždňov Fashion Week. Začína totiž Prague Fashion Weekend 2012.

Prague Fashion Weekend, ktorý dnes štartuje, predstaví počas štyroch dní okrem už zavedených českých návrhárov, známym aj nám na Slovensku, ako sú Jakub Polanka, Taťána Kovaříková, Hana Stocklassová, Eva Brzáková, Kateřina Geislerová, Hana Havelková alebo Petra Balvínová aj rad vychádzajúcich hviezd českého módneho neba: Ivanu Kaňovskú, Mirku Talavaškovú, značku LaFormela a ďalšie. Priestor dostanú aj študujúci návrhári, v rámci súťaže START-UP predstaví svoje kolekcie jedenásť finalistov. Luxusné značky zastúpi Simple Carollinum Concept Store, Fendi, Cavalli a La Perla. Okrem prehliadok v profesionálnom prostredí fashion stanu ponúkne akcia aj široký sprievodný program zahŕňajúci okrem fashion talks aj FASHION SHOWROOM, predajnú galériu českých a slovenských dizajnérov. Celkom nás v rámci Prague Fashion Weekend čaká maratón 26 samostatných módnych prehliadok, takže sa je rozhodne na čo tešiť.

Ako špeciálny hosť z Mercedes-Benz Berlin Fashion Week prichádza na Prague Fashion Weekend talentovaný návrhár Marcel Ostertag. Jeho posledná kolekcia úplne uchvátila divákov v Berlíne. Marcela a jeho tvorbu organizátori predstavia na Prague Fashion Weekend v rámci spoločnej prehliadky sa Žofia Angelic, výtvarníčkou a šperkárky žijúci tiež v Berlíne.

Na Prague Fashion Weekend nebudú chýbať ani známe tváre ako Simona Krainová v úlohe ambasádorky projektu, na móle potom napríklad topmodelka Jana Knauerová alebo Šimon Kotyk, obľúbená tvár značky Dior. Šimon Kotyk sa pravidelne zúčastňuje svetových Fashion Week v Miláne, Paríži i Londýne. Predstavovať nemusíme ani Českú Miss a Miss Universe Taťánu Kuchařovú, ktorá v nedeľu podporí prehliadku značky s.Oliver.

V rámci sprievodného programu Prague Fashion Weekend sa predstaví ďalší vzácny hosť, pán Giorgio Ballerina, obchodný riaditeľ firmy ISA SPA, ktorá je okrem iného spolumajiteľom Fendi Silk. ISA SPA už viac ako 17 rokov vyrába textil accessories pre Louis Vuitton a ďalej spolupracuje so značkami Chanel, Dior, Roberto Cavalli, Gucci, Marc Jacobs, Giorgio Armani, Kenzo.

Cez víkend otvorí brány Salmovského paláca FASHION SHOWROOM. Od 13 do 20 hodín v ňom návštevníci nájdu výnimočné kúsky českej a slovenskej módy, budú mať možnosť porozprávať sa osobne s niektorými dizajnérmi, navštíviť výstavu fotografií Jana Grombiříka alebo relaxovať pri sledovaní krátkych fashion filmov Tri karty Zuzany Kubíčková, Anatómia života MAUDhomme a Directions Zofia Angelic a Daniela Pietruchy.

Základné fakty o Prague Fashion Weekend 2012

Termín konania: 12. až 16.9.2012
Lokalita prehliadky: fashion stan na Hradčanskom námestí
Fashion talks: Rocco Forte Augustine hotel a fashion stan
FASHION SHOWROOM: Salmovský palác

Zdroj obrázkov: poskytol Stars communication

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek