Prúžky, šachovnice, kliny a robustné podpätky – taká je obuv Prada pre jar a leto 2011

Vonku padá sniežik a teploty sú pod nulou. Módni dizajnéri však zimou a jeseňou už dávno nežijú. Na programe majú v súčasnosti totiž kolekcie jarné a letné na budúci rok. Medzi ne samozrejme patrí aj módny dom Prada. Ten si na jar a leto 2011 pripravil naozaj exkluzívnu kolekciu modelov obuvi.

Rôznorodosť štýlov a inovácia dizajnov sú určite ťažiskovými bodmi módnej kolekcie obuvi (a nielen jej) luxusného domu Prada na jar a leto 2011. Vďaka niekoľkým súbežným trendom zaujme kolekcia Prada najmä tých, ktorí preferujú viac ako len jeden tradičný dizajn obuvi a modelov oblečenia a tých, ktorí v móde hľadajú nové nápady. Akoby sa módny dom Prada snažil nájsť nové spôsoby, ako vyjadriť individualitu, rovnako ako uspokojiť stálu túžbu po originalite a nezvyčajnom dizajne. Myšlienka, že funkčnosť musí ísť ruka v ruke so štýlom, tak aby zodpovedala ženskej osobnosti, sa zdá vpísaná do celej jarnej a letnej kolekcie Prada.


Ak sa zameriame na dizajn obuvi Prada v kolekcii na jar a leto 2011, môžeme na prvý pohľad vidieť, že minimalistické a klasické koncepcie ako pri farebnom poňatí, tak pri štýloch, boli opomenuté a do popredia sa dostávajú skôr komplexnejšie moderné a hravé dizajny, ktoré nás súčasne nútia prehodnotiť naše pohľady na ženskosť, rovnako ako na originalitu.

Jednou z najúžasnejších noviniek, ktoré nás nenechajú v tejto kolekcii Prada na jar a leto 2011 chladné, sú gumové klinové podrážky, ktoré takmer prirodzene splývajú s nápadnými motívmi a vzormi. Výsledok tejto mimoriadnej kombinácie vytvára modely obuvi, ktorých dizajn je veľmi zaujímavý, neobvyklý a nevšedný. Aj keď táto myšlienka môže, ale nemusí znamenať úspech, určite nás aspoň vyzýva na to, aby sme rozvinuli našu predstavu a pomysleli na nové spôsoby, ako súčasne dosiahnuť pohodlie a štýl.

Ak si prestaneme všímať štýlovo riešené modely s platformami v kombinácii so spletitými a rôznorodými vzormi, dostaneme sa k ďalšej časti zaujímavej voľby obuvi na jar a leto 2011 ponúkané módnym domom Prada. A to k modelom tkanej obuvi v rôznych variáciách výrazne farebných kombinácií, ktoré nám vdýchnu svieži pocit teplých jarných a letných dní, aj keď sa teraz za oknami raduje pani zima. Vďaka rôznym farebným odtieňom môžu tieto zábavné, veselé a módne modely obuvi ladiť s množstvom vybraných štýlov.

Všimnúť si môžeme aj uprednostňovanie radšej širšieho a robustnejšieho podpätku pred úzkymi ihlovými podpätkami. Treba podotknúť, že okrem mohutnejšieho štýlu podpätkov je kolekcia Prada zameraná na nositeľné, stredne vysoké podpätky, namiesto tých „zabijácky“ vysokých. Táto skutočnosť je veľkým plusom celej kolekcie Prada na nasledujúcu sezónu a určite ju ocenia ženy s praktickými sklonmi.

Ak sa zameriame na dominantné motívy tejto kolekcie Prada, ihneď si všimneme šachovnicové, rovnako ako prúžkované vzory. Ak vezmeme do úvahy fakt, že budúcu sezónu to budú práve motívy prúžkov, ktoré budú celkom populárne, nie je táto voľba výnimočná. Čo sa týka šachovnicových motívov, nesporne ponúkajú mnohým outfitom originálne riešenie.

Ak vás štýl obuvi kolekcie Prada na jar a leto 2011 v podobe klinov a sandálkov s nižšími podpätkami vôbec nezaujal, máte na výber aj modely so šachovnicovou platformou s tkanými detailmi alebo obuv, ktorá predstavuje niečo medzi modelom topánky Oxford a sneakers. Spolu tvoria modely obuvi Prada na jar a leto 2011 rozhodne zaujímavú kolekciu plnú pútavých a príťažlivých inšpirácií.

Prada neponechala nič na náhodu ani čo sa týka doplnkov v podobe kabeliek a tašiek. Tie z kolekcie dokonale ladia a sú neodmysliteľnou súčasťou celého outfitu značky Prada na jar a leto 2010.

Zdroj obrázkov: Style.com, Voguereport.net

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek