Retro štýl 80. rokov

Čo je retro, to je minulosť, poviete si. Avšak sú trendy, ktoré nikdy nezostarnú a stále dokola sa nám vracajú. A jedným takým by určite mali byť aj okúzľujúce mladistvé účesy z 80.rokov.

Modelka vo fialovom kraťasovom overale

V osemdesiatych rokoch pravdepodobne každá slečna či mladík túžili po tom mať rockovú kapelu a stať sa hviezdou. Podarilo sa to síce málokomu z nich, avšak imidž si zmenili snáď úplne všetci a rovné dlhé vlasy v kombinácii s výstrednými klobúkmi, či naopak krátke kučeravé „afro“ ste mohli vidieť doslova na každom rohu. A aj dnes sa nájde nejaký ten nadšenec, či možno z času na čas aj netušiaci fanúšik štýlu 80. rokov, doby zvodných objemných copov nabok a tmavých strapatých rockových účesov. Účesy 80.rokov sa nesú predovšetkým v duchu originality osobnosti a hravej rozvernosti, čo sú bezpochyby vysoké esá aj v dnešnej dobe. Samozrejme v osemdesiatych rokoch dámy s veľkým potešením túto originalitu kopírovali od celebrít z televíznych obrazoviek, zatiaľ čo dnes je voľba účesu z „osemdesiatok“ skôr výsledok rozvažovania v kombinácii s vlastným vkusom, poprípade rady kaderníka.

Mohutná trvalá, či krátke hladké účesy už dnes až tak neletia, ale rebelské rockové „háro“ je v kurze stále. Naviac, pokiaľ ide o účes, všetci ste už určite najmenej stokrát počuli, že najdôležitejšie je prispôsobiť ho tvaru tváre, a tiež potrebám daného užívateľa, takže pokiaľ niekomu sedia „osemdesiatky“, prečo nie…

Väčšina zostrihov z osemdesiatych rokov asi na prvý pohľad vyzerá úplne totožne, a možno je to čiastočne pravda – fenomén krátkych fúkaných účesov je snáď nezabudnuteľný, avšak ich kúzlo sa skrýva vo veľkej variabilite na malom priestore. Za použitia všemožných stylingových prostriedkov bolo možné tvoriť skutočné zázraky, a vzhľadom k tomu že osemdesiate roky boli skutočne hravé, slečny a dámy sa rozhodne vybláznili. Dnes sú technológie a možnosti úpravy vlasov naviac ešte širšie, takže „kreatívci“ sa iste uplatnia.Celkovo vzaté, slečinky kopírujúce hviezdy filmových pláten a zničené vlasy od trvalých asi neboli najlepším ťahom, ale každá minca má dve strany, a tou druhou je v prípade účesov z 80.rokov predovšetkým variabilita a sviežosť. V kombinácii s charizmatickou osobnosťou je potom úplne neodolateľná.

Modelka čiernom tope s bielo čiernou vestou

Zdroj fotografií: Hair.lovetoknow.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek