Retrofuturismus 60. rokov ovládne naše kabelky – vraciame sa späť k Pierre Cardinovi alebo André Courregesovi!

Ešteže mala móda slávne šesťdesiatky a máme sa k čomu stále vracať! Tentoraz sa nám zase vracia v podobe kabeliek z šesťdesiatych rokov, aké poznáme od pionierskych návrhárov tohto obdobia, slávneho dizajnéra Pierre Cardin alebo André Courregsa.

Piere Cardin ako priekopník futuristickej módy sa teraz vracia a móde ním inšpirované hovoríme retro – trochu protirečivé, čo hovoríte? To ale nič nemení na tom, že si teraz budeme tento retrofuturismus inšpirovaný Pierre Cardin alebo André Courregsom v podobe staronových tvarov menších kabeliek opäť kupovať do svojej módnej výbavy. Kabelky inšpirované retrofuturismom charakterizuje mierne obdĺžnikový tvar, veľká alebo retro spona zapínania kabelky, kombinácia kovových prvkov s kožou a skôr menšie rozmery. Rozhodne to teda nie sú kabelky, do ktorých by ste natlačili šanón s účtovníctvom!

Kabelky v štýle retrofuturismu 60 rokov minulého storočia od Stella McCartney a Marni
Kabelky v štýle retrofuturismu 60. rokov minulého storočia od Stella McCartney a Marni.

Inšpiráciu retrofuturizmom nájdeme v aktuálnych kolekciách kabeliek od Miu Miu, Marc Jacobs, Lanvin, Versace, Christian Louboutin, Saint Laurent a mnohých ďalších návrhárov a značiek. Kabelkám tohto štýlu pristanú už spomínané masívne kovové zapínania na prednej časti, ale tiež napríklad ramienko v kombinácii kože a retiazky. Z hľadiska bezpečnosti obsahu vašej kabelky vždy strážte či má kabelka aj ďalšie zapínanie na zips, prípadne ďalšie vnútorné zapínacie vrecká. Ani horúci módny trend by vás nemal zaslepiť a prinútiť vás kúpiť si kabelku, ktorá je snom všetkých vreckárov!

Retro šesťdesiatky v kolekcii Moschino SS 2013
Retro šesťdesiatky v kolekcii Moschino SS 2013.

Šesťdesiatky sa teda už opätovne vrátili na módnu scénu, ale rozhodne nie len čo sa týka kabeliek. Veľa dizajnérov a značiek sa v kolekciách pre tohtoročné leto slávnu fashion érou inšpirovalo. A ak by sme mali spomenúť len jednu značku, ktorá to tento rok po štýle slávnych šesťdesiatok skutočne „váľa“, tak je to rozhodne Moschino.

Zdroj obrázkov: Net-a-porter.com, kolekcia Moschino, Style.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek