Rukavice, v ktorých vám ruky na klávesnice neprechladnú

Počítačoví mágovia si na chvíľku odskočili od dolaďovania softvéru a vymysleli výbornú praktickú vec – vyhrievané USB rukavice!

Nastáva čím ďalej tým väčšia zima a ten, kto býva v neutesnenom panelovom dome určite veľmi dobre vie, že tam ťahá z každej maličkej štrbinky. Stačí sa len priblížiť k oknu a tú meluzínu môžete aj počuť. Pre tých z nás, ktorí musia chtiac nechtiac po večeroch ťukať informácie do počítača, je to hotový horor. Skôr som mávala stôl tesne pri okne a počítačovú myš kúsok od parapetu. Po piatich minútach usilovného klikania som mala ruku takú skrehnutú, že som ju skoro ani necítila. Napriek tomu, že som si potom vždy navliekla prstové rukavice, žiaden väčší efekt mi nepriniesli.

USB rukavice ku klávesnici

Na prvý pohľad sa ničím zvláštnym od obyčajných rukavíc nelíšia. Teda až na to, že z každej rukavice vedie jeden tenký kábel s koncovkou na USB port. Keď káble zasuniete do príslušných portov a na spínači nastavíte polohu ON, po chvíli pocítite veľmi príjemné teplo a môžete veselo pracovať trebárs aj na lavičke v parku.

Pokiaľ si budete chcieť tento roztomilý vynález kúpiť, je treba dobre si spočítať, koľko USB portov na počítači vlastne máte. Na využitie týchto rukavíc budete potrebovať dva. Ak sa nechcete zmieriť s prácou pomocou touch-padu namiesto myši, musíte tam mať aspoň ešte jeden, teda spolu tri. Nevýhodou je, že lacnejšie sady notebookov alebo PC majú obvykle len dva.

Iste všetky dobre vieme, že pokiaľ akýkoľvek spotrebič v domácnosti vyrába teplo, napr. rýchlovarná kanvica, spotrebuje tiež veľké množstvo energie. Podobne fungujú aj vyhrievané rukavice – bude vám v notebooku rýchlejšie ubúdať batéria. To sa dá samozrejme vykompenzovať tým, že budete mať notebook zapojený v elektrickej sieti.

Štýlové rukavice na klávesnice s USB pripojením

Niekto môže USB rukavice považovať za úplne zbytočnú a málo využiteľnú záležitosť. Ja ale zo svojej skúsenosti veľmi dobre viem, prečo práve tento výrobok za chladných večerov príde vhod.

Pokiaľ netušíte, čo kúpiť svojmu miláčikovi na Vianoce, tak tento malý darček určite ocení. Je vtipný a účelný zároveň, a pritom sa cena nevyšplhá príliš vysoko. Stačí si pripraviť 22 dolárov, teda niečo málo cez 600 Sk.

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek