Sama sebe kaderníčkou 8: Vyskúšajte vlasy ako tetovanie!

Vytvorte si na vlasoch účes v štýle tatoo. Nejde o žiadnu invazívnu metódu. Stačí vám šikovný kamarát alebo kamarátka a kvalitný strihací strojček. Pri troche šikovnosti vykúzlite na vlasoch nevídané dielko.

Vlasy ako tetovanie

Tetovania sú sexy, originálne a provokatívne, bohužiaľ to s nimi nie je ako s tričkom, ktoré si kedykoľvek vyzlečiete a vezmete iné. Je to vec na celý život, a preto si to spústa ľudí radšej dvakrát rozmyslí, než si nejaké zaobstará Novinkou posledných týždňov je ale „tetovanie vo vlasoch“, ktoré vás opustí, hneď ako kučery odrastú. A s nami jeho výrobu dokonca zvládnete úplne sami.

 1. Vlasy zastrihnite strojčekom do požadovanej dĺžky rovnomerne po celej hlave tak, aby ste mali prichystaný „čistý povrch“ pre ďalšiu kreatívnu tvorbu. Vlasy nesmú byť príliš dlhé, inak by vyholený vzor nevynikol.Vlasy ostrihané na ježka
 2. Začnite hlavnými kontúrami, t.j. v našom prípade hlavami párov (ale pokiaľ si trúfate, môžete samozrejme skúsiť, čo len vás napadne), a rohom strojčeka opatrne hlboko zastrihávajte a tvarujte. Radšej pomaly, aj drobné nepresnosti bude vo výsledku vidieť.
  Strihanie vlasov strojčekom
 3. Až budete mať hotové hlavné obrysové línie, vrhnite sa na „tieňovanie“. Dojem perspektívy vznikne tak, že u jednotlivých objektov v obrázku vždy pravú časť ľahko viacej zastrihnete – tá časť potom bude svetlejšia a vznikne dojem ako by bola z tejto strany ľahko osvetlená, ako to prirodzene býva. Dajte ale pozor na výrazné prechody, skrátenie musí byť minimálne.
  Vytváranie hlavných kontúr pre vlasové tetovanie
 4. Pokračujte s tieňovaním v celom priestore budúceho „tetovania“ a dolaďte všetky detaily strednej partie. Jemným skrátením vlasov v niektorých častiach obrázku môžete docieliť efekt svetlejšie/tmavšie partie, ale nesmiete vlasy skrátiť príliš, najsvetlejšie by malo byť pozadie (podklad okolo celého motívu).
  Tieňovanie počas vlasového tetovania
 5. Prejdite k ľavej strane, kde začnete formovať postupne „007“, vlasy pod vzorkou až dole vyhoľte úplne, hore vytvorte jemný prechod. Dajte pozor, nech si pri formovaní nového vzoru nezasiahnete do predchádzajúceho!
  Vytváranie prechodov pre vlasové tetovanie
 6. Prejdite napravo a začnite tvarovať kontúry palmy. Medzi jednotlivými „obrázkami“ by mali byť vlasy veľmi nakrátko, línie ohraničujúce vzor by mali byť výrazné. Po dokončení motívu skontrolujte drobné detaily pohľadom z diaľky a prípadne opravte.
  Čistenie tvarov pre vlasové tetovanieDoladenie tvarov pre vlasové tetovanie

Pokiaľ budete úspešní, vytvoríte rovnaké majstrovské dielo ako Chris Foster so strojčekom značky Forfex.

Hotové vlasové tetovanie

Zdroj fotografií: Hji.co.uk

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek