Vyberáte tehotenské oblečenie? Buďte štýlová aj bez kompletnej výmeny šatníka

V čom sa budete cítiť najlepšie a zároveň štýlovo a sexy aj počas tehotenstva? Poradíme vám, ako zapojiť vaše obľúbené kúsky do tehotenského šatníka!

Tehotná žena v šatách pod kolená

Každá nastávajúca mamička rieši stále jeden a ten istý problém. Čo na seba? Pýtate sa dokola sama seba, priateľov, rodiny… Obchody beriete útokom a nie a nie zohnať to správne voľné, pohodlné, ale napriek tomu štýlové oblečenie. Ukážeme vám, že nemusíte svoj šatník kvôli niekoľkým mesiacom úplne vymeniť. Stačí ho len rozumne doplniť.

Nakupujte striedmo a vyberajte pohodlné veci

Nekupujte si veci „vopred“. Vaša postava sa bude postupom tehotenstva meniť celkom výrazne a bruško nebude to jediné, čo vám narastie. Nemusíte sa báť, tehotenské oblečenie sa zas tak rýchlo nemení a je preto dosť pravdepodobné, že ho budú mať, aj keď to už bude pre vás aktuálne.

Vzorované tehotenské šaty

1. Basic kúsky pre tehotné

K tomu, aby ste mohli čo najdlhšie kombinovať vaše nie tehotenské oblečenie s tým tehotenským, potrebujete pár mamičkovských basic kúskov – tehotenské legíny, džínsy s pružným pásom, topy, ľahučké šaty a dobre padnúcu podprsenku. Tieto kúsky budú vo veľkej miere rozhodovať o tom, ako sa budete cítiť, preto vyberajte kvalitu.

Basic tehotenské kúsky

2. Opasky

Ukážte svetu krásne bruško a kombinujte outfity so zaujímavými opaskami. Je to snáď jediných pár mesiacov v živote, kedy môžete svoje bruško hrdo zvýrazniť. Na to sa vám budú hodiť opasky.

Tehotenské šaty s opaskom

3. Obľúbený strih

Ak máte obľúbené strihy, ktoré dlhodobo rada nosíte a cítite sa v nich dobre, vyhľadávajte tieto strihy aj v oblečení pre tehotné.

4. Veci, ktorú rastú spolu s vami

Nemyslím tým, aby ste si kupovali o číslo alebo dve väčšie oblečenie. To určite nie. Ale vyberajte kúsky z elastických materiálov s dostatočným priestorom pre rastúce bruško.

Zaväzovací sveter pre tehotné

5. Pohodlná obuv bude vládnuť

Aj keď fakt, že ste v očakávaní, nemusí automaticky znamenať zmenu vášho štýlu, verte mi, že pohodlná obuv bude pre vás alfou a omegou. Neznamená to, samozrejme, že musíte zahodiť všetky lodičky a vysoké podpätky, ale budú dni, kedy by ste za pohodlnú obuv dali čokoľvek.

Prejdite si svoj súčasný šatník

Určite v ňom nájdete tričká, svetre, mikiny, ktoré budete vedieť pohodlne nosiť, aj keď už bude vaše bruško väčšie. Navyše sa budete cítiť ako sexi kosť, keď si na seba oblečiete veci, ktoré ste nosili ešte ako „netehotná“.

Jesenný tehotenský outfit

Kapsulový tehotenský šatník

To, čo nenosíte, musí zo šatníka preč. Jednak sa zbavíte frustrácie z toho „koľko“ máte šiat, a predsa si nemáte, čo obliecť. A na druhú stranu, menej vecí avšak tie, ktoré máte rada, sa vám budú lepšie kombinovať. Budete mať lepší prehľad a vytvoríte omnoho zaujímavejšie kombinácie.

Topy vhodné pre tehotné

Požičovne

Ak sa chystáte na svadbu, ples alebo inú špeciálnu príležitosť, nemusíte hneď nakupovať. Šaty si požičajte. Je predsa úplne zbytočné kupovať šaty, ktoré si oblečiete len raz.

Pár mesiacov po pôrode

Vyberajte svoje tehotenské oblečenie tak, že je dosť veľká pravdepodobnosť, že ho budete nosiť ešte pár mesiacov po pôrode. Je len málo tak šťastných žien, že vážia po pôrode toľko ako pred ním. Drvivej väčšine z nás trvá niekoľko mesiacov, kým sa k predpôrodnej hmotnosti aspoň priblížime.

Dobrou správou je, že voľnejšieho oblečenia nielen pre tehotné ženy, na trhu stále pribúda. Konečne tak ženy nemusia riešiť problém ako naše mamičky a babičky. Nebudeme tak snáď vídať v uliciach stále tie isté modely. Mám na mysli nohavice na traky podivného strihu a vyťahané svetre.

Nezabudnite ale, že aj nastávajúca mamička môže byť sexy a občas si vyjsť v obtiahnutých šatách či legínach s dlhým tričkom a zaujímavým opaskom.

Zdroj obrázkov: Chris.com, Stylecaster.com, Cupcakesandcashmere.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek