Ste milovníčkou šperkov a chcete oživiť svoj outfit? Vyskúšajte vrstvenie!

Šperky sú tu s nami už odpradávna a nečudo, že sa stali láskou mnohých žien. Jednoduchým spôsobom dokážu pozdvihnúť každý outfit na inú úroveň. Sú takými malými kúzelníkmi. Ste aj vy ich vernou milovníčkou a neviete sa týchto trblietavých ozdôb nabažiť? Vyskúšajte vrstvenie a dodajte svojim lookom jedinečný vzhľad.

Jemná kombinácia šperkov

Ako správne vrstviť a kombinovať

Skúsme teraz zabudnúť na známu formulku, že „menej je viac“ a pozrime sa na to, ako môžeme pomocou správneho vrstvenia a kombinovania šperkov ozvláštniť svoj outfit. Nie je to nič zložité, len musíte mať na mysli pár jednoduchých zásad a všetko pôjde ako po masle.

1. Mixujte iba jeden druh šperkov

Aby ste to pri kombinovaní „neprepískli“, zamerajte sa vždy iba na jeden konkrétny druh. Vrstvite teda napríklad iba náramky, prstene či náhrdelníky. A ak ste milovníčkou náušníc a máte prepichnutých viac dierok, nevynechajte ani tie.

2. Kombinujte štýly, dĺžky či farby

Rôzne štýly, dĺžky či farby sú vašimi najlepšími priateľmi. Nebojte sa ani mixovania kovov. Už dávno neplatí, že k zlatu sedí iba zlato a žiadna iná možnosť nie je. Experimentujte a využite prednosti svojich šperkov. K dlhším strieborným náušniciam pridajte malinké zlaté, extravagantnejší náhrdelník zjemnite jednoduchšími a k svojmu obľúbenému prsteňu pridajte ďalší.

Jemný náramok a prsteň

3. Nemiešajte drahé kamene s lacnou bižutériou

Aj keď tento bod môže byť pre niekoho rozporuplný, naozaj sa skúste mixovaniu drahých kameňov s lacnou bižutériou vyhnúť. Bohužiaľ, nevyzerá to dobre a rozdiel je vždy znateľný. Nechajte preto drahokamy skutočne zažiariť a zamerajte sa na kombinovanie ich farieb a tvarov.

4. Diamanty majú kraľovať

Ste hrdou nositeľkou zlatého prsteňa s diamantom? Nepridávajte k nemu pri vrstvení ďalší diamantový kúsok. Elegantné diamanty experimenty príliš dobre neznášajú. Nechajte si tieto vzácne kúsky na významné príležitosti a radšej využite iné ozdoby zo svojej šperkovnice.

5. Na oblečení záleží

A na záver to najdôležitejšie – pri kombinovaní a vrstvení nezabúdajte na zvolené oblečenie. Keďže sú niektoré šaty šperkom sami o sebe, ďalšie dopĺňanie trblietavými ozdobami by im mohlo iba uškodiť. Vždy teda dobre zvážte, či s tými zlatými náušnicami a množstvom náramkov nespôsobíte viac škody, ako úžitku. S vrstvením sa najlepšie vybláznite pri jednoduchých až „priemerných“ outfitoch, ktoré poskytujú najviac možností a priestoru pre vašu kreativitu.

Zdroj obrázkov: Klenotníctvo Eppi

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek