Štýlová kuchyňa so štýlovými spotrebičmi

Máte starý dom alebo chalupu, ktorá si zaslúži „nový kabát v starom duchu“? Chcete zachovať tú pravú atmosféru v kuchyni, ktorá ale už potrebuje kompletne vymeniť? Alebo len túžite po retro kuchyni? Riešenie je jednoduché. V štýle retro môžete mať ako nábytok, tak aj spotrebiče. Stačí sa len porozhliadnuť.

Retro kovový kuchynský sporák

Štýl retro, vidiecky štýl alebo aj rustikálny nábytok sú rôzne názvy pre jednu a tú istú vec. Pre štýl, ktorý je charakteristický svojimi tvarmi nábytku, doplnkami aj zvolenými materiálmi. Ide hlavne o materiály prírodné, vládne im drevo, štýl je veľmi zdobný, žiadne rovné a hranaté línie teda nemôžete očakávať. S kovom sa v rustikálnom štýle stretneme tiež minimálne, jediné, čo kovové byť môže, niekedy dokonca musí, sú kuchynské spotrebiče. Nie je to ale moderný nerez vzhľad, ale skôr upravený vzhľad napríklad do tmavej farby, kde najdôležitejší popri farbe je aj tvar zvonku. Oblé rohy a oblé úchytky sú nevyhnutnosťou.

Kuchyňu ako takú si môžete nechať vyrobiť u truhlára priamo na mieru do priestorov, kde má kuchyňa byť, ďalšou možnosťou je nechať si kuchyňu vyrobiť od nábytkárskej firmy, avšak tá už nerobí jednotlivé skrinky priamo na mieru, ale väčšinou ponúka len typové. Záleží teda na tom, či chcete priestor využiť čo najefektívnejšie alebo či vám nejaké malé nevyužité miesto nebude vadiť. Jasná voľba je buďto masívna kuchyňa alebo materiál dyhovaný fóliami s dekorom dreva. Korpus by mal mať najlepšie rovnakú farbu ako dvierka. Dizajn dvierok je na vás, ale ozdobné tvary sú žiadané, preto vyberajte zo sortimentu rustikálnych dvierok.

Ukážka retro kuchynských sporákov

Aby bola kuchyňa plnohodnotne vybavená, nesmú v nej chýbať kuchynské spotrebiče. K rustikálnemu štýlu nábytku sa hodia retro spotrebiče. Neznamená to ale, že kuchyňa nemôže mať zabudovanú umývačku, mikrovlnku alebo kuchynského robota. Naopak! Všetko sa dá štýlovo umiestniť aj do rustikálnej kuchyne, stačí len podľa štýlu kuchyne vyberať aj spotrebiče a celková atmosféra potom bude zjednotená, nebudú sa navzájom mlátiť dva rôzne štýly a výsledný efekt bude dokonalý.

Zabudovaná umývačka riadu

Zdroj fotografií: Bbc.co.uk

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek