Top 50 najžiadanejších modeliek sveta

Už sme vám predstavili top modelky, ktoré za svoju prácu dostávajú najlepšie zaplatené. Lenže ako sa vraví – peniaze nie sú všetko. Poďme sa preto zoznámiť aj s dámami, ktoré možno neokupujú prvé priečky výšky honorárov, ale za to sa nemôžu sťažovať na množstvo pracovných príležitostí a obľúbenosť popredných módnych značiek. Odhaľme najžiadanejšie manekýnky sveta (ako ich zoznam vytvoril server Models.com podľa množstva a exkluzivity ich zakáziek), pretože peniaze sú síce fajn, ale ani úspech a sláva nie sú na zahodenie.

Pokiaľ si vravíte, že nie je možné, aby v podobnom zozname chýbali také modne ikony ako sú Kate Moss, Gisele Bundchen, Karolína Kurková či Naomi Cambell, a napriek tomu ich mená na nasledujúcich riadkoch neobjavíte, je to preto, že vyššie zmieňovaný server pre tieto veľmi úspešné dámy vytvoril špeciálny zoznam modelkovských legiend, aby aj ostatné, menej známe mená, mohli vyniknúť. A naviac, bola by to nuda čítať stále dokola o tých istých ľuďoch, nemyslíte?

Raquel Zimmermann

Táto brazílska kráska a stálica medzi topmodelkami je u svojich zamestnávateľov obľúbená kvôli nezlomnej profesionalite. Svoju prácu berie nesmierne vážne a pri každej zákazke pôsobí veľmi nadšene a sústredene. V tomto roku si ju na spoluprácu vybral napríklad Karl Lagerfeld, Valentino, spoločnosť H&M a dokonca aj Gucci.

Sasha Pivovarová

Ruská modelka s pre Slovákov sympatickým menom Pivovarová odštartovala svoju kariéru modelky v roku 2005 a už v priebehu tohoto roka si vydobyla tú najvyššiu poctu, akú môžu modelky dosiahnuť – objavila sa na dvoch obálkach talianskeho Vouge. Postupne sa objavila na obálkach všetkých prestížnych módnych časopisov a počas svojej kariéry spolupracovala s tak renomovanými fotografmi, akými sú napríklad Steven Meisen, Peter Lindberg či Michael Thompson. V tomto roku reprezentuje hlavne Pradu a Giorgio Armaniho.

Doutzen Kroes

Tretiu priečku „okupuje“ Holanďanka Doutzen Kroes. Za svoj úspech vďačí nielen plným perám a mačacím očiam, ale aj tvrdej drine. Starostlivo si pestuje imidž milého dievčaťa od vedľa a očividne sa jej to vypláca! Po pilnej a nekonfliktnej modelke s radosťou siahla napríklad kozmetická spoločnosť L’Oreal či módny gigant Calvin Klein. K jej najväčším úspechom patrí iste aj nafotenie niekoľkých snímkov do kalendára Pirelli 2008.

Isabeli Fontana

Tmavovlasá kráska Isabeli pochádza tiež z brazílskej kolísky. Na dráhu modelky sa vydala v roku 1999, kedy vo veku 16 rokov nafotila katalóg spodnej bielizne pre prestížnu firmu Victoria’s Secret. Fontana bola tvárou kampaní takých značiek ako
Armani Jeans, Chanel, Hugo Boss či Oscar de la Renta.

Julia Stegner

Ani Nemka Julia Stegner, ktorá býva nazývaná stelesnením modernej ženskosti, sa rozhodne nemusí sťažovať na nedostatok pracovných príležitostí. V roku 2008 o spoluprácu s ňou požiadala kozmetická značka Maybelline, Massimo Duti, Tiffany, Armani Jeans a Hugo Boss.

Zoznam 50 najžiadanejších modeliek sveta

1. Raquel Zimmermann 26. Maryna Linchuk
2. Sasha Pivovara 27. Karlie Kloss
3. Isabeli Fontana, Doutzen Kroes, Julia Stegner 28. Siri Tollerod
4. Jessica Stam, Hilary Rhoda 29. Agnete Hegelund
5. Coco Rocha, Anja Rubik 30. Elise Crombez, Olga Scherer
6. Lily Donaldson, Natasha Poly 31. Kamila Filipcikova
7. Agyness Deyn, Caroline Trentini 32. Behati Prinsloo
8. Lara Stone 33. Rachel Clark
9. Catherine McNeil 34. Iekeliene Stange
10. Irina Lazareanu, Suvi Koponen 35. Bruna Tenorit
11. Freja Beja Erichsen, Mariacarla Boscono 36. Egle Tvirbutaite
12. Tanya Dziahileva 37. Masha Novoselova, Karmen Pedaru
13. Kasia Struss 38. Shannan Click,  Eniko Mihalik
14. Toni Varen, Valentina Zeliaeva 39. Jourdan Dunn, Alana Zimmer
15. Ali Stephens 40. Alyona Osmanova, Aline Weber
16. Vlada Roslyakova 41. Suzanne Diaz
17. Anabela Belikova, Lisa Cant 42. Julia Dunstall
18. Snejana Snopka, Hye Park 43. Heidi Mount
19. Missy Rayder 44. Edita Vilkevicuite, Malin Ones
20. Chanel Iman 45. Kinga Rajzak
21. Meghan Collison 46. Du Juan
22. Diana Dondoe 47. Kinee
23. Magdalena Frackowiak 48. Arlenis Sosa
24. Abbey Lee Kershaw 49. Flavia
25. Irina Kulikova 50 Giedre Dukauskaite

Najlepšie zarábajúce modelky sveta

Pozrite sa aj na topmodelky, ktoré za svoju prácu dostávajú najlepšie zaplatené. Článok o nich nájdete na TOP 25 najviac zarábajúcich modeliek sveta.

Zdroj fotografií: Supermodels.nl, Raquelzimmermann.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek