Trendy šperky a bižutéria, ktoré v sezóne jar a leto 2014 musíte mať! – 2. diel

Viete, aké šperky a bižutéria sa tento rok nosia? Už sme si predstavili prvých päť z desiatich tohtoročných jarných a letných trendov. Teraz vám predstavíme ďalších päť, ktoré by vo vašej šperkovnici nemali tento rok na jar a v lete rozhodne chýbať. Šperky k žene patria a vďaka tomu, že dnes je módna hlavne bižutéria, si ich môže dovoliť každá z nás a to aj v extra modernej podobe.

V prvom dieli Trendov šperkov a bižutérie pre sezónu jar a leto 2014 ste sa mohli dočítať, že šperky dnes hovoria a že z jedným z trendov sú Správy a slogany, ďalej tiež že sú šperkovými trendom Dlhé chvostíky a v neposlednom rade ako je dôležitý trend Na večné priateľstvo!

6. Trendy šperky a bižutéria: Delikátna ženskosť

Retiazky z vinutých perál a porcelánové alebo smaltované prívesky s vintage motívmi

Retiazky z vinutých perál, krásne kamene vsadzované do kovu aj porcelánové alebo smaltované prívesky s vintage motívmi – to sú hlavné charakteristické prvky ďalšieho módneho bižutérneho a šperkového trendu, zamerané na zvýraznenie ženskosti.
Ženská krehkosť a krása sú presne tým, čo chce tento jewelry fashion trend podčiarknuť. Objavuje sa na všetkých možných typoch šperkov, ale najviac vynikne na náhrdelníkoch alebo príveskoch. V rôznofarebných kompozíciách kameňov sa môžete vyhrať s farbami sezóny. S tými pastelovými, ale aj s tými výraznejšími a tmavšími. Nebojte sa ani tých šperkov, ktoré paletu módnych farieb navzájom kombinujú.

7. Trendy šperky a bižutéria: Vtáky, včely a motýle

Letné šperky a bižutéria inšpirovaná ríšou hmyzu a vtákov

Letné šperky a bižutériu inšpirovala ríša hmyzu a spev vtákov. Motívy vtáčikov, motýľov, včiel a ďalšieho hmyzu sa objavujú ako kovové odliatky, na šperkoch z porcelánu alebo z ušľachtilých bižutérnych plastických hmôt. Visia nám v uchu ako náušnice, na krku ako náhrdelníky, sadli nám na prst v podobe prsteňa alebo sa nám omotali okolo zápästia ako náramok. Pestrá hmyzia a vtáčia ríša prináša do bižutérnych trendov pre tohtoročnú jar a leto 2014 farebnosť, lesk a trblietanie.

8. Trendy šperky a bižutéria: Skladajte a vrstvite!

Náramky v podobných farebných odtieňoch

Nové módne trendy prikazujú, že sa majú šperky a bižutéria módne vrstviť. Skladajte rovnaké kúsky z rôznych materiálov, ako to vidíte napríklad na 3D tlačenom náramku z bieleho, žltého a ružového zlata. Tieto náramky sú „in“, ak ich nosíte naraz. Prsteň v rovnakom štýle je luxus navyše a je vašou cestou k úplnej dokonalosti. Vrstviť môžete ale aj módne plastové náramky rovnakého tvaru a iných farieb, alebo vrstviť naopak – rovnakú farbu a typ materiálu, ale jeho rozličné tvarové variácie. Niekedy môžu byť náramky tohto typu skutočne oddelené, inokedy pevne spojené, alebo si ich môžete spojiť sama trebárs efektné stuhou z materiálu, v akom sú vaše šaty.

Mixujte tvary alebo mixujte materiály! Nielen ako náramky, ale napríklad ako prstene alebo prívesky na jednej retiazke.

9. Trendy šperky a bižutéria: Etnické leto

Etno šperky

Aj nudný outfit rozveselia etno šperky. Tých musí podľa nových módnych trendov ale okolo krku visieť skutočne veľa. Korálky v mnohých farbách potom môžu ešte dozdobiť rôzne strapce, retiazky alebo obyčajné povrázky. Vrstvené korálky sú proste nádherné, či už sú z dreva, plastu, skla alebo polodrahokamov. K masívnym etno náhrdelníkom potom ešte doplňte vrstvené náušnice alebo náramky.

10. Trendy šperky a bižutéria: Nechajte hovoriť brošne!

Kvetové brošne

Brošne už opäť nie sú šperky len pre staršie dámy. Oslavujú veľký návrat na módne výslnie. Kúpte si krásne kúsky a nechajte ich prehovoriť. Brošňa je totiž módnym jazykom. Aspoň to tvrdí Madeline Albrightová. Tá dokonca o tajnej reči brošní napísala knižku. Príbehy jej šperkovnice rozprávajú o tom, ako brošne s najrôznejšími symbolmi a motívmi používala ako diplomatický nástroj. (Madeline Albrightová bola v rokoch 1997 až 2001 ministerkou Spojených štátov amerických vo vláde Billa Clintona a v rokoch v rokoch 1993 až 1997 americkou veľvyslankyňou pri OSN).

Ak prepadnete kúzlu brošní ako ona, možno bude onedlho aj vaša zbierka brošní vedieť rozprávať úžasné príbehy!

Zdroj obrázkov: Committee for Colour&Trend

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek