Tridsaťročná whisky

„K mestám, ktoré vyrazili do boja proti opitým bezdomovcom, sa skoro pripojí aj Havlíčkův Brod… strážnici mestskej polície dostanú vďaka vyhláške do rúk silnú a účinnú zbraň: Budú môcť popíjajúcim bezdomovcom alkohol na mieste zabaviť a vyliať do kanála…“ 1)

Keď sa naši známi vracali z dovolenky v Amerike, do odletu im zostával ešte nejaký čas. Ženy ho využili na nákup, muži sa pustili do debaty a do zbytku whisky, zamaskovanej v papierovom sáčku. V najlepšom k nim pristúpil policajt. Zasalutoval, bez jediného slova im fľašu vzal z ruky, tridsaťročnú whisky vylial a fľašu hodil do koša. Zasalutoval a odišiel. Šokovaným mužom komickosť celej situácie došla naplno až v lietadle. Váľali sa od smiechu tak, až u spolucestujúcich budili pohoršenie. A keď z letiskového rozhlasu začuli hlásenie, vyzývajúce ich manželky k urýchlenému nástupu do lietadla, tak namiesto aby stuhli v obave, že lietadlo nestihnú, rozchechtali sa ešte viac. „Tie by pozerali, chachachá, lietadlo fuč a ony len s kabelkami v Amerike!“ A opäť smiech.

Tú radosť im ale ženy neurobili. So svojimi mužmi odleteli. Ale pri medzipristátí v Hongkongu svojim drahým polovičkám len tak s kabelkami v ruke oznámili, že sa tu na pár dní zdržia na nákupoch a nech dobre doletia bez nich. Tí pozerali. Chachachá…

Zdroj fotografií: Jeffrubow.com
Z dennej tlače

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek