Tvrdý boj s anorektickými modelkami pokračuje! Gucci musel svoju reklamu stiahnuť

Svet módy vyhlásil vojnu anorexii už pred nejakou dobou. Britský regulátor reklamy Advertising Standards Authority (ASA) tento týždeň rozhodol, že Gucciho reklama, ktorú uverejnil britský denník The Times nie je zodpovedná a zakázal ju. Modelka účinkujúca vo videu vyzerá nezdravo vychunutá.

Reklama talianského módneho domu zobrazuje skupinku modeliek tancujúcich vo vile neďaleko Florencie. Podľa dozoru pre reklamu boli na videu problematické hneď dve modelky na konci reklamy. Jedna z nich sedí na žltej pohovke a má na sebe krátku sukňu. Tá druhá má oblečené dlhé vzorované šaty a opiera sa chrbtom o stenu.

Gucci reklama - vľavo modelka v žltej sukni, vpravo modelka vo vzorovaných šatoch

ASA nakoniec označilo modelku sediacu na pohovke ako chudú, ale nie podvýživenú. Modelka opierajúca sa o stenu však vyzerá nezdravo chudá. Jej pretiahnutý trup je nezdravo tenký v porovnaní s ostatnými časťami tela. Ku zdravému vzhľadu neprispel ani tmavý make-up pod očami a chladný výraz tváre, ktorý naopak pochudnutosť ešte zvýrazňuje.

Gucci tvrdí, že reklama bola určená pre staršie a sofistikovanejšie publikum a účinkujúce modelky sú síce štíhle, ale nie nezdravo. Značka si vraj dala záležať na tom, aby modelkám v reklame netrčali kosti a nevyzerali pochudnuto. Advertising Standards Authority má však iný názor, a preto rozhodlo, že reklama nie je vhodná a zakázalo jej ďalšie šírenie v takejto podobe.

Aj keď bol tento záber z reklamy odstránený, modelka sa v reklame aj naďalej objavuje.

Vychudnutá modelka v zakázanej Gucci reklame

 

Zdroj obrázkov: www.scoopnest.com, www.cosmopolitan.com. www.theguardian.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek