Inšpirujte sa a urobte si vlastný organizér na šperky a bižutériu!

Milé dámy, každá z vás si už minimálne pár krát v živote potichu zanadávala pri rozmotávaní tenkej retiazky alebo pri hľadaní záhadne zmiznutého druhého kusu náušníc. Špecialitou týchto nešťastných situácií je hlavne to, že s obľubou nastávajú v momentoch, kedy máme najviac naponáhlo.  Samozrejme, že k doladeniu outfitu potrebujete presne TIE náušnice a TÚ retiazku. Tak, ako si pravidelne organizujete a vytrieďujete šatník (teda verím, že áno), mali by ste sa z času na čas povenovať aj vašim šperkom. Vyhnete sa tak zbytočným stresovým situáciám a tiež získate lepší prehľad o vašich malých pokladoch, čím doladíte váš outfit rýchlejšie. Aké sú teda možnosti?

Existuje veľa variant organizérov na šperky a výber toho správneho závisí hlavne na vašom interiéri – či je moderný minimalistický, alebo skôr vintage bohémsky. Ďalším faktorom je chuť a čas, ktorý chcete tomuto pomocníkovi obetovať. Totiž, ak ste kreatívna duša (alebo je váš partner zdatný kutil), môžete si vydekorovať vašu praktickú šperkovnicu aj vy samé. Potrebujete k tomu len trocha fantázie, šikovné ruky a jednoduché materiály, ktoré doma určite nájdete.

Krabičkujte

názorná ukážka prerobených krabičkových stojanov na bižutériu
Krabičky olepte technikou decoupage, alebo ich pomaľujte.

Podomácky vyrobené, kreatívne nazdobené a polepené drevené krabičky dodajú ten správny šmrnc vidieckemu štýlu. Vytvoríte si originálny a praktický interiérový doplnok a zároveň sa perfektne odreagujete počas dlhých zimných večerov! Pozor však na dlhšie šperky, v krabičkovom organizéri sa zamotávajú, preto sú vhodnejšie napríklad na pevné náramky, čelenky atď. Krabičky kúpite napríklad v Ikea, alebo v niektorom hobby markete – nemusíte ich vyrábať.

Patríte k tým šťastným a máte doma manuálne zručnú „polovičku“? Ak si váš drahý vie poradiť s drevom, môže vás potešiť ručne vyrezávaným stojanom na vaše poklady. Potom nastúpite ako hlavná dizajnérka vy a môžete ich pomaľovať, olepiť obrúsky technikou decoupage, alebo vytvoriť na nich mozaiku – kreativite sa medze nekladú!

„Zasaďte“ svoj bižutérny strom

ukážka prírodnej dekorácie stojana na bižutériu v tvare stromu
Využite dovolenkové úlovky ako praktický organizér na šperky.

Nosíte si z dovolenky ozdobné nerasty, ktoré ste pozbierali na plážových potulkách? Nemusíte ich už len okrasne vystavovať po celom byte! Môžu vám totiž plniť funkciu pevnej základne organizéra na šperky. Pridajte kúsok ozdobného drôtika a vytvarujte váš úlovok do tvaru stromu s množstvom mini konárikov. Na váš čerstvo „zasadený“ strom s nádychom dovolenkovej nostalgie však nevešajte príliš ťažkú bižutériu, keďže je to prírodný materiál, ktorého konáriky sú krehkejšie. Organizér na šperky v tvare stromu je tiež obľúbená a vkusná dekorácia, ktorú si môžete zakúpiť aj v ultra modernom prevedení v obchode.

Ukážka organizéra na šperky v tvare stromu, kúpeného v obchode
Ak máte minimalistický interiér, zvoľte modernú šperkovnicu v tvare stromu.

Recyklujte a popustite uzdu fantázii

Naučte sa myslieť inak a recyklujte. Dávajte veciam druhý dych. Aj materiály zdanlivo už nevyužiteľné, ako je napríklad sklenená fľaša pretvoríte jednoducho s trochou fantázie a zručnosti premeníte na originálny náramkový stojan. Staré strúhadlo na syr stačí natrieť jemnou pastelovou farbou a vznikne vám efektný držiak na náušnice. Obľúbený stojan na prstene v podobe ruky si viete vytvoriť aj vy samé. Ako? Vezmite pevnejšie gumové rukavice a nalejte do vnútra sadrovú hmotu a stojan je na svete! Jednoducho sa zabávajte!

Malé čierne ako šperkový organizér

Ilustrácia závesného organizéra v podobe malých čiernych šiat
Ak máte krajčírsky talent, neváhajte si organizér ušiť!

Ak patríte medzi zdatnejšie krajčírky, môžete začať s jedným prebytočným ramienkom na šaty z vašej skrine a kusom látky, z ktorého je možné ušiť rozličné tvary, ktoré potom poslúžia „ušitý organizér“. Medzi veľmi obľúbené patrí napríklad strih nadčasových malých čiernych. Nakoniec prišite pár vrecúšok, pútok a už len vyberte vhodné miesto na zavesenie!

Podobný organizér môžete kúpiť aj hotový. Zavesíte ho ľahko do skrine medzi oblečenie, alebo si ho môžete nechať visieť na háčiku kdekoľvek v šatníku alebo v spálni. Ten kúpený je obojstranný – má praktické priehľadné vrecká na náušnice, náramky alebo prstene. Priehľadný materiál vrecúšok vám umožní sa v šperkovnici ľahko orientovať. Druhá strana závesnej šperkovnice má pútka so suchým zipsom, ktoré umožňujú jednoducho pripevniť náhrdelníky, retiazky a náramky.

 

Zdroj obrázkov: Pinterest.com, Vova.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek