Veľká fotogaléria: Bratislavské módne dni jar 2014 – deň druhý

Druhý večer Bratislavských módnych dní Jar 2014 sa v Showroome Jaguar v Bratislave predstavila ďalšia časť slovenských návrhárov a hostí. Nechýbali stálice Jana Pištejová, Jana Jurčenko a ani víťazka vlaňajších jesenných BMD – Blažena Ostrovská či návrhárka Darina Fábriová. Ako zahraničný hosť sa predstavila talianska módna značka Dondup, a to hneď s dvoma kolekciami – s kolekciou pre jar a leto 2014 a rovno aj s kolekciou pre jeseň a zimu 2014/15. Špecialitou večera bola XXL kolekcia Moniky Vontzsemuovej a športová kolekcia slovenskej tenisovej hviezdy – Dominiky Cibulkovej. Zo známych značiek sa predstavil Bepon.

Bratislavské módne dni jar 2014 Jana Jurčenko Jana Pištejová Darina Fábriová a Dondup

Bratislavské módne dni – Jar 2014: Jana Jurčenko, Jana Pištejová, Darina Fábriová a Dondup.

Na rozdiel od prvého dňa Bratislavských módnych dní bolo vidieť viac večerných šiat a rób. Niet sa čomu čudovať. Jana Jurčenko aj Jana Pištejová sú obľúbenými návrhárkami slávnostnej večernej módy. Túto sezónu sa k nim pridala aj návrhárka Darina Fábriová.

Okrem slovenských návrhárov sa organizátorom podarilo na Slovensko priviesť aj tak zaujímavú značku, akou je talianska značka Dondup. Zaujímavosťou je, že spoluvlastníkom značky je svetoznámy Louis Vuitton. Na BMD sme však Dondup nevideli prvýkrát a svoju premiéru mal už na jesenných BMD v roku 2013.

Letnú náladu na Bratislavské módne dni priniesla značka Bepon. Jej plavky a plážové šaty sú prísľubom štýlového leta.

Bratislavské módne dni jar 2014 Blažena Ostrovská Bepon Monika Vontzsemuová Dondup Dominika Cibulková

Bratislavské módne dni – Jar 2014: Blažena Ostrovská, Bepon, Monika Vontzsemuová, Dondup, Dominika Cibulková

Fanúšikovia minuloročnej jesennej víťazky BMD, Blaženy Ostrovskej, sa určite tešili na jej novú kolekciu. A Blažena sa rozhodne mala čím pochváliť. Netradičná farebnosť outfitov, fazóna modelov aj doplnky napríklad v podobe šperkov či opaskov z konopného lana, dali kolekcii šmrnc a zdôraznili novátorský prístup návrhárky k módnej tvorbe.

Nemyslieť len na štíhle krásky sa rozhodla módna návrhárka Monika Vontzsemuová. Zatiaľ čo v iných sezónach „obliekala“ ženy s ideálnymi mierami, tentoraz dostali zelenú skutočné ženské krivky. Jej XXL kolekcia iste poteší každú ženu, ktorá na veľkosť 40 a menej nedosiahne ani vo sne a je odkázaná na obmedzený sortiment módy pre plnoštíhle ženy. 

Veľkým prekvapením večera bola športová kolekcia tenistky Dominiky Cibulkovej. Vznik jej kolekcie je ako príbeh o stvorení sveta – „Na počiatku bolo slovo…“ Teda presnejšie dve. Prvým je slovo Domi, čo je prezývka, ktorú Dominika medzi tenisovými kolegami má. A druhým je pre cudzincov trochu záhadné slovo „Pome“. Toto slangové slovo, ktoré znamená anglicky Come on!, naučila Dominika celý svet. Tento takmer bojový-športový pokrik ju totiž sprevádzal na jej úspešnom účinkovaní na tenisovom Australian Open. Dominika Cibulková si splnila svoj sen urobiť oblečenie vlastnej značky a tak už tento rok vo februári vypustila do sveta produkty pod názvom Domi – tričká alebo šiltovky, ktorých ústredným motívom sú Dominikine obľúbené slovné novotvary. Teraz ich prezentovala tiež na jarných Bratislavských módnych dňoch.

Zdroj obrázkov: Daniel Kaplavka / STAR production, koláž Triax CZ – Moda.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek