Viete, čo nosia úspešní a kreatívni ľudia? Farebné ponožky!

Na základe zistení uverejnených v článku z Elite Daily, muži a ženy, ktorí nosia farebné ponožky sú nezávislí, zaujímaví a úspešní. Ponožky môžu mať skutočne šialené farebné odtiene, napríklad neónovú zelenú alebo sýtu smaragdovú. Môžu mať absurdné vzory, ako napríklad obrovské oči, rybie plutvy, lietajúce prasiatka alebo farebné koláčiky s polevou. V podstate čokoľvek, len nie jeden zemitý odtieň hnedej, čiernej, modrej alebo bielej farby. Farebné ponožky s najrozličnejšími surrealistickými vzormi navyše dokážu veľa prezradiť o osobe, ktorá ich nosí. Dokonca, čím sú absurdnejšie, tým lepšie!

Ľudia, ktorí nosia netradičné ponožky hovoria svetu, že sa odmietajú podrobiť spoločenským konformným trendom a demonštrujú ich slobodnú a hravú osobnosť aj takouto zábavnou formou. Títo ľudia zahájili revolúciu voči uniformám a štandardnému módnemu dekóru.

Spôsob obliekania prezrádza naozaj veľa o povahe človeka. Podľa článku z magazínu Quartz, ponožky v bláznivých farbách pomáhajú preukázať kreatívnu, veselú, otvorenú a sebavedomú osobnosť, najmä v pracovnom prostredí. „Farebné alebo osobité ponožky ukazujú hravosť a sú vynikajúcim konverzačným bodom na prelomenie ľadov a nadviazanie kontaktu s inými ľuďmi.“

Ďalšou výhodou nosenia farebných ponožiek a iných netradičných doplnkov je to, že nimi tvoríme vlastnú značku ako štýlové kreatívne typy ľudí a vďaka tomu sa nám môže podariť vytvoriť priestor na ohnutie alebo porušenie pravidiel.

Jeden z príspevkov v New York Times vyjadril uznanie IT podnikateľom zo Silicon Valley za ich výrazne farebné a netradične vzorované ponožky, ktorými po tichu udali nový trend a, zároveň, vydali signál tajného „podania si rúk“, ktoré prezrádza, že patria do spoločnej skupiny ľudí, ktorí niečo vytvárajú, a ktorých si je potrebné všimnúť.

„Bol som na stretnutí, na ktorom sa ľudia pozreli dole na moje ponožky, ktoré si ihneď všimli a mierne pokývali hlavou, akoby existoval všeobecne známy signál, v ktorom sa ľudia iba pousmejú a mierne vytiahnu nohavice, aby aj oni ukázali svoje štýlové ponožky,“ hovorí Hunter Walk, riaditeľ produktového manažmentu z YouTube.

O farebných ponožkách s bizarnými vzormi bolo publikovaných niekoľko štúdií o charakterových vlastnostiach ľudí, ktorí ich nosia.

Štúdia zverejnená v Journal of Consumer Research skúmala teóriu, že ľudia s extravagantnými ponožkami sa priznávajú k vyššiemu postaveniu a práva k nekonformnosti v omnoho väčšej miere ako jednotlivci, ktorí sa prispôsobujú konformnému obliekaniu.

„Teóriu sme postavili na téze, že pri určitých podmienkach, môže byť nekonformný prejav jednotlivca výhodnejší a lepší, ako jeho snaha zapadnúť. Inými slovami, keď to vyzerá byť cielené, človek sa môže javiť ako osoba s vyšším postavením a zmyslom pre kompetentnosť,“ píšu autori Silvia Bellezza, Francesca Gino a Anat Keinan z univerzity Harvard.

Výber nášho oblečenia častokrát udáva nielen spôsob, akým nás vnímajú a ako sa k nám správajú iní ľudia, ale aj ako sa vnímame sami. Psychológ z univerzity Northwestern, doktor Adam Galinsky, vo svojej štúdii tvrdí, že to, čo si obliekame, môže ovplyvniť spôsob, akým zmýšľame.

„Zaviedli sme termín zaodené poznanie, aby sme popísali systematický vplyv oblečenia na psychologické procesy osoby, ktorá ich nosí,“ tvrdia výskumníci. Inými slovami, nosenie určitého typu oblečenia môže zmeniť spôsob, akým zmýšľame a následne konáme. Môže nám dodať odvahu a sebavedomie, ktoré nám umožní vykonať to, čo by sme predtým nevykonali. Aj z toho dôvodu nám môžu farebné ponožky pomôcť byť odvážnejšími a otvorenejšími riskovať.

Niektorí ľudia nemusia okamžite vidieť, že ste duchom rebeli, ale vy to (vďaka ponožkám) vedieť budete a podľa toho sa aj budete správať. Tento malý náznak rebelstva vás dovedie ku kreatívnejšiemu zmýšľaniu a časom z vás urobí úspešného sebavedomého človeka, pretože nosenie šialených farebných ponožiek je poznávacím znamením šampiónov.

Infografika - Prečo nosiť farebné ponožky

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek