Zamilujte si vlak Louis Vuitton – ide do stanice „fashion“ a jeho výpravcom je Marc Jacobs!

Hodiny odbili desiatu. Z oblaku pary sa vynára nablýskaná lokomotíva a pomaly sa sunie do stanice. Z prvého vagónu, na ktorom sa na modro-čiernom pozadí skvie zlatými písmenami Louis Vuitton, vystupuje 47 najkrajších cestovateliek, aké si človek dokáže predstaviť. Po hotelovom výťahu a jarmočnom kolotoči sa fantázia Marca Jacobsa pre módnu prehliadku kolekcie jeseň/zima 2012-2013 vydala na ďalšiu cestu, ktorá je hravou narážkou na históriu značky a zároveň aj pohľadom na budúcnosť módy.

Prvým prekvapením Louis Vuitton kolekcie pre jeseň 2012/2013 je nová „áčková“ silueta. Vytvára výrazne predĺženú líniu, ktorá, a to aj v prípadoch, keď kabát bol vrstvené cez sukňu a sukňa ďalej ešte cez nohavice – si zachovala svoju eleganciu a ľahkosť. Ďalším motívom je luxusná ozdobnosť, ktorá sa s každým ďalším modelom ešte stupňovala. Dokonale prepracované detaily opäť ukázali majstrovstvo savoir-faire ateliérov Louis Vuitton a schopnosť značky pretvárať aj tie najbežnejšie kúsky oblečenia do neobyčajných objektov túžby – ako napríklad u tvídového kabátu, do ktorého vlneného materiálu boli votkané blyšťavé vianočné reťaze pripomínajúce celuloidový filmový pás.

Louis Vuitton kolekcia pre jeseň 2012 2013 v podaní Marc Jacobsa
Louis Vuitton kolekcia pre jeseň 2012/2013 v podaní Marc Jacobsa.

Tón prehliadky Louis Vuitton udal hneď prvý model, ktorý sa vydal na mólo: vlnený kabát cez sukňu v dĺžke do polovice lýtok, ktorá bola sama ešte vrstvená cez úzke nohavice a v elegantnej farbe ťavej srsti. Úzke ramená a rukávy kabáta tvorili protipól veľkým okrúhlym klopám a bižutérnym gombíkom, ktoré pripomínali typické kvietky Monogram. Bižutérne prvky v kolekcii prevažne nahrádzali šperky. Ďalšia „ikona“ Louis Vuitton, vzor Damier, sa objavil vo všetkej diskrétnosti na očkovej sukňi a korzetovej tunike, ktorej empírový strih pritiahol oko ku krku a dekoltu, a patchwork z matnej a lesklej kože, kde každý štvorec bol spojený bižutérnymi kameňmi s čiernymi korálikmi, pôsobil, že drží pokope úplne bez švov.

Louis Vuitton kolekcia pre jeseň 2012 2013 je plná odvážnych siluet a dokonalých detailov
Louis Vuitton kolekcia pre jeseň 2012/2013 je plná odvážnych siluet a dokonalých detailov.

Niekoľko kostýmov z ručne tkaného brokátu s klopami z vlasovej „pony“ kože a vo farebnej palete ružovej, horčicovej a hnedej ťavej srsti, pripomenulo sedemdesiate roky. Iné modely Louis Vuitton sa spoľahli na odvážny károvaný vzor z napodobeniny pony kože aplikovanej na Shetlandskú vlnu a vyšité kamene a flitre. Kontrast medzi jednoduchosťou siluety Louis Vuitton a zložitosťou vzorov vyskrutkovala holografický efekt z flitrov v tvare listov alebo geometrických obrazcov, ktoré sa objavili na tunikách, šatách a kabátoch s klopami zo Shetlandské vlny či s rukávmi z pštrosej kože. Pštrosia koža bola vyleštená do nezvyčajne vysokého lesku a bola nosným prvkom záverečných modelov prehliadky. Prehliadku Louis Vuitton definitívne uzavrel dramatický čierny kabát z pštrosie kože prehodený ležérne cez dlhé šaty z lesklého, flitrami pošitého tvídového tylu.

Louis Vuitton predstavil vlak s najkrajšími pasažierkami sveta, z ktorého vystúpilo 47 modeliek!

Oslnivé detaily z kolekcie Louis Vuitton Fall 2012 2013
Oslnivé detaily z kolekcie Louis Vuitton Fall 2012/2013.

Už tak predĺžená silueta bola v novej kolekcii Louis Vuitton ešte zvýraznená vysokými klobúkmi z plsti alebo pony kože, ktoré pre prehliadku vytvoril výborný klobúčnik Stephen Jones, na jednej strane, a nebotyčné vysoké podpätky topánok inšpirovaných dievčenskými lodičkami s remienkom cez priehlavok alebo tradičnými pánskymi oxfordkami. Bez ohľadu na materiál – koža krokodíla, pštrosa alebo teľaciny – ich proporcie naberali extrémnych dĺžok. Mali useknutú špičku, ktorá bola v niektorých prípadoch ešte zvýraznená kontrastom farieb. Úzke pásky sa pripínajú veľkými guľatými či bižutérnymi gombíkmi, ktoré sa objavili už na oblečení, a lesklé priehľadné podpätky kontrastujú s matnou pokožkou. Medzi ďalšími doplnkami Louis Vuitton sa objavili dlhé rukavice s bižutérnymi gombíkmi z dvoch farieb kože alebo patinovanej jahňaciny a slnečné okuliare s veľkými guľatými plastovými obrúčkami v odvážnych farbách alebo sa štrasovou dekorácií.

Kabelky z kolekcie Louis Vuitton Fall 2012 2013
Kabelky z kolekcie Louis Vuitton Fall 2012/2013.

Medzi skutočné hviezdy kolekcie Louis Vuitton však patrili kabelky – a samozrejme aj štýloví nosiči kufrov v bielych rukavičkách, ktorí nasledovali každú krásnu cestovateľka v úctivej vzdialenosti. Tradičné krabice na klobúky Louis Vuitton sa objavili tentokrát v prevedení z luxusnej krokodílej kože. Ale to nebolo všetko – bolo k videniu mnoho ďalšej batožiny, ktorá – v duchu tradície značky – slúži na prepravu tých najväčších pokladov svojich majiteliek.

Napríklad kufrík Louis Vuitton, ktorého čisté línie zrkadlili jednoduchú siluetu oblečenia, sa predstavil v leštenej pštrosej koži alebo patchworkovom vzore Damier, zatiaľ čo priestranná kabela a reinterpretovaná kabelka Speedy sa pochválila vzorom Monogram z flitrov na vlnenom materiálu alebo leopardím vzorom Stephena Sprouse na kožušine. Plátno monogram na novodobej „doktorandskej“ taške Louis Vuitton s veľkou sponou sa dočkalo olemovania z krokodílej kože. Tento nový prvok vykukoval z dlhého farbeného vlasu kozej kože na malej štvorcovej kabelke.

Zdroj obrázkov: kolekcia Louis Vuitton jeseň/zima 2012/13, Style.com, Google.com
Zdroj informácií: MMH Polo, Louis Vuitton

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek