Pánske formálne košele

Späť

Golier

Pripnuté goliere ku košeli sú vhodné na neformálnu udalosť a nosia sa bez kravaty. Golier typu kent alebo dvojitý golier je odporúčaný na akúkoľvek spoločenskú udalosť. Široký a nízky typ je špeciálne určený na nosenie s motýlikom.

Rukáv

Správna dĺžka rukávu je vtedy, keď vám rukáv siaha po koreň palca. Pokiaľ je rukáv príliš široký okolo paže, odporúčame nechať si ho zúžiť u krajčírky, ktorá vám ho prispôsobí.

Zúženú či nie?

Aby vám košeľa obopínala postavu, zvoľte zúžený typ. Jedenkrát zúžená košeľa má švy len na chrbte a je vhodná pre ľudí s väčším bruškom. Dvakrát zúžená má švy aj vpredu, aj vzadu a je určená najmä pre atletické postavy.

Plecia

Vaša šírka ramien by mala byť približná šírke ramien na košeli, čo zaručí, že vám plecia košele nebudú padať z ramien dole a taktiež vás nebudú ťahať okolo rúk a pod pazuchami.

Kravata a motýlik

Tu platí staré známe, že na základe typu udalosti vyberáme kravatu alebo motýlika a podľa nich zas vyberáme vhodnú košeľu. Vždy v tomto poradí a nikdy nie naopak, pretože sa môžete dopustiť nepríjemného faux pas.
Ďalej
Pánske formálne košele

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek