Alexander Wang x H&M – celá kolekcia konečne odhalená!

Konečne! Dlho očakávané odhalenie celej kolekcie Alexander Wang x H&M je za nami a my sa už len môžeme tešiť na 6.11.2014, kedy pôjde do predajní.

Newyorská veľkolepá módna prehliadka novej kolekcie Alexander Wang x H&M odhalila ďalšiu dizajnérsku kolekciu, ktorú nám H&M v „ľudskejších“ cenách privádza do šatníkov najlepšiu svetovú módu. Áno, Alexander Wang patrí medzi to najlepšie, čo dnes módna scéna ponúka. Americký módny návrhár Alexander Wang je pritom najmladším módnym návrhárom, s ktorým doteraz H&M vytvorilo svoju špeciálnu dizajnérsku kolekciu. A mladistvý duch je cítiť aj z celej prezentácie spolupráce.

Alexander Wang pre H&M vytvoril kolekciu v športovom duchu. Tepláky premenené v módne outfity, prvkami športovej módy doslova prešpikované dámske i pánske modely a tiež špeciálne materiály, medzi ktorými nechýba ani hit dneška, porážajúc tradičné materiály – neoprén.

Kolekcia Alexander Wang x HM
Spoločnú kolekciu Alexander Wang x H&M konečne v plnej kráse predstavila newyorská módna prehliadka.
Alexander Wang na svojom predstavení módnej kolekcie
Alexander Wang na svojom predstavení módnej kolekcie pre H&M. (Defilé módne prehliadky v New Yorku v októbri 2014)

Módna prehliadka Alexander Wang x H&M predstavila konečne celú spoločnú kolekciu

Prezentácia novej H&M kolekcie Alexander Wang vyzerala rovnako športovo, ako jednotlivé kúsky. Namiesto klasického módneho móla sa modelky a modeli prechádzali po špeciálne pre túto príležitosť vytvorenej atletickej bežeckej dráhe. Futuristicky vyzerajúca závodná dráha aj celý fiktívny futuristický atletický štadión dokonale dopĺňal filozofiu kolekcie Alexandra Wang pre H&M, ale tiež slúžil k performancii, ktorá bola súčasťou skutočne unikátnej prehliadky.

„Dnešná oslava skutočne odráža tému Alexander Wang x H & M kolekcie. Bolo to ozajstné stretnutie módy a športu a bolo perfektné uviesť túto kolekciu práve tu v New Yorku,“ povedala Margareta van den Bosh, ktorá je kreatívna poradkyňa H & M.

Chvályhodné je, že aj video, ktoré z tejto prehliadky vzniklo, nie je nudným pozeraním sa na modelky či modely staticky „šliapajúcich“ mólo. H&M vytvorilo úžasný dvojminútový film, ktorý vás vtiahne do deja, zoznámi vás s Wangom aj s novou kolekciou Alexander Wang pre H&M a to tak, že sa pre ňu nemôžete nie nadchnúť, aj keď bol napríklad Wang pre vás dosiaľ skôr či úplne neznámy. Nemusíte byť ani športom „prelezená“ duša aby ste si kolekciu Wang x HM zamilovali. Aj keď pre
tých, ktorým šport nie je cudzí, bude predsa len ešte oveľa viac atraktívna.

VIDEO: Módna prehliadka Alexander Wang x H&M v New Yorku

Predstavenie novej kolekcie Alexander Wang for H&M bolo skutočne veľkou udalosťou. Už niekoľko týždňov nám síce H&M a Alexander Wang servírovali pomaly kúsok po kúsku prvej ukážky kolekcie, stále to ale bolo málo a stále sa kolekcia dostávala len na stránky malej skupinky vyvolených svetových médií. Avšak teraz ju H&M, pár dní po tom, čo jej konkurent Lindex začal predávať (a už vypredal) kolekciu Jean-Paul Gaultier pre Lindex, ju konečne ukázalo v plnej paráde. Medzi divákmi ako zvyčajne nechýbali celebrity. Vo futuristickom pomyselnom štadióne sledovali prehliadku napríklad Jessica Chastain, Kate Mara alebo Dakota Fanning.

Módnou prehliadkou však oslava novej kolekcie Alexander Wang pre H&M neskončila. Atletický štadión sa premenil vo veľký tanečný parket a rytmus akcie prevzal do svojich rúk slávny DJ Jesse Marco.

Kolekcia Alexander Wang x H&M sa začne predávať 6.11.2014 v 250 obchodoch H&M po celom svete. Malé Slovensko je znevýhodnené tým, že u nás H&M e-shop stále nemá (na rozdiel od Lindex) a tak si kolekciu budeme môcť kúpiť opäť
pravdepodobne len v butiku H&M v bratislavskom Auparku.

Zdroj obrázkov a videa: H&M

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek