Diéta podľa krvných skupín: 2. diel – Ak máte krvnú skupinu A, je pre vás vhodné vegetariánstvo!

Ak máte krvnú skupinu A, patríte medzi ľudí, ktorí sa nemusia obávať vegetariánstva! Vaša krvná skupina sa vyvinula v časoch, keď sa ľudia usadili a začali si pestovať svoje potraviny na poli. Váš ideálny jedeny lístok bude bohatý na obilné výrobky, ovocie, zeleninu a strukoviny. Obmedziť by ste mali živočíšne produkty.

Nositelia krvnej skupiny A sú podľa teórie tejto diéty potomkami prvých poľnohospodárov. Vďaka tomu si môžete dopriať vo väčšom množstve obilniny, ktoré obsahujú lepok, ktorých konzumácia je pre väčšinu krvných skupín nevhodná. Na pšenicu a predovšetkým bielu múku by ste si však napriek tomu mali dávať pozor a obmedziť ich. Vhodná je pre vás väčšina potravín rastlinného pôvodu, nie je toho veľa, čomu sa z tejto kategórie potrebujete vyhnúť. Veľmi vhodná je pre vás vegetariánska strava, a keď už musíte jesť mäso, mali by ste ho aspoň obmedziť a starostlivo vyberať, ktorý druh si doprajete. Ťažko stráviteľné sú pre vás aj mliečne výrobky.

"Žena

Mäsu by sa mali „áčka“ pokiaľ možno vyhýbať. Vegetariánskym jedálnym lístkom rozhodne nič nepokazíte! Ak si mäso nemôžete odoprieť, mali by ste ho aspoň obmedziť a konzumovať ho len príležitostne. Druhy vyberajte starostlivo – hodí sa pre vás predovšetkým kuracie, morčacie a rybacie mäso. Červené mäso vylúčte úplne. Pre vašu krvnú skupinu je vhodné použiť namiesto mäsa sójové výrobky.
Prečítajte si aj!

Mlieko a vajcia

Mliečne výrobky sú pre vás ťažko stráviteľné a mali by ste ich výrazne obmedziť. Prospešné sú pre vás len kyslé mliečne výrobky –  jogurty, kefír, kyslá smotana. Môžete si dovoliť aj kozie mlieko. Syry môžete nahradiť sójovým syrom tofu. Vajcia jedzte s mierou.

Obilniny a strukoviny

Čo sa týka obilnín a strukovín, „poľnohospodári“ s krvnou skupinou A sa nemusia priveľmi obmedzovať. Strukoviny sú pre vás vynikajúcim zdrojom bielkovín, môžete jesť všetky druhy. To isté platí aj o obilninách a pečive. Pozor len na bielu pšeničnú múku – tá nie je zdravá pre nikoho!

Zelenina, ovocie a orechy

Fotokoláž ženy s ovocím

Zeleninu a ovocie jedzte vo veľkom množstve, vhodné sú pre vás prakticky všetky druhy. Obmedziť by ste mali len mango, pomaranče, zemiaky, rajčiny, papriku, kapustu a baklažán. Mimoriadne zdravý je pre vás cesnak, cibuľa, mrkva a zelená šalátová zelenina. Z ovocia potom lesné plody, slivky a figy. Nezabúdajte jesť dostatočné množstvo zeleniny v čerstvej forme. Dôležitým zdrojom bielkovín a energie sú oriešky a semiačka, zaraďte ich do jedálneho lístka.

Nápoje

Pite predovšetkým bylinkové čaje a zelený čaj. Môžete si dopriať jednu šálku kávy denne, povzbudzuje to činnosť žalúdka. Čierny čaj sa pre vás nehodí. Z alkoholických nápojov je pre „áčka“ lepšie víno ako pivo a destiláty. Veľmi prospešné je predovšetkým červené víno, ktoré má priaznivý účinok na srdce a cievy.

Náchylnosť na choroby

Krvná skupina A je náchylnejšia na kardiovaskulárne choroby, rakovinu a cukrovku. Citlivejší je aj tráviaci a imunitný systém. Predísť chorobám môžete uprednostňovaním rastlinnej stravy. Čo najviac potravín zaraďujte do jedálneho lístka v čerstvej forme a uprednostňujte stravu v bio kvalite.

Ako schudnúť?

Nositelia krvnej skupiny A sa zbavia nežiaducich kilogramov stravou bohatou na zeleninu. Ak chcete schudnúť, vylúčte z jedálneho lístka mäso a mlieko a doprajte si výlučne rastlinnú stravu. Pozor však na bielu pšeničnú múku a fazuľu! Čo sa týka pohybu, hodia sa pre vás pokojnejšie a pomalšie formy – predovšetkým joga a rôzne druhy relaxačných a dychových cvičení.

Zdroj obrázkov: Fotolia.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek